4

Be Your Player Offline Bajnokság Szabályzat

Második félidő - Kispályás labdarúgás

1. Alapszabályok:
    1. A csapatok az első félidei (Konzolon elért rész)eredmény szerint folytatják tovább a mérkőzést.
    2. A kispályás labdarúgás szabályainak megfelelően.
    3. Az „élő” félidő 8 perces, melynek mérése futóórával történik.
    4. A csapatoknak maximum 5 perc várakozási idejük van.
    5. A kapuk mérete a szabvány kapu (2x1 m, sz*m)
    6. A mérkőzéseket 4-es méretű fékezett futsal labdával (kerülete: 62-64 cm) bonyolítjuk.
    7. A mérkőzést két csapat játssza egyszerre 4 ember (melyből egy –bármely játékos-vészkapus) tartózkodhat egy csapatból a pályán (Kivételt képeznek ez alól az első félidőben kiállítással büntetett
      csapatok, akik a kiállítás(ok) miatt emberhátrányban lépnek pályára) A cserejátékosok száma (maximum) 3 fő őket az egész mérkőzés alatt folyamatosan lehet cserélni oda-vissza. A vészkapus bármikor váltható, és a cserét nem kötelesek bejelenteni a résztvevő felek a játékvezetőnek.
    8. A játékos cserék a felezővonal melletti területen, a cserezónában történik.
    9. A csapat játékosai egységes öltözetet viseljenek. A két csapat öltözetének színben eltérőnek kell lenni egymástól. Azonos színű mez felső esetén a vendégcsapatnak kell a megkülönböztető színű mez felsőt viselnie.
    10. Cipők:terem- illetve műfüves cipők (A játékosok a mérkőzéseken labdarúgócipőben (fém stoplis, műanyag stoplis,) nem játszhatnak!
    11. Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben szabadrúgás jár.
    12. Szándékosan kézzel labdába érni, a bedobás kivételével tilos. Ha ez az eset mégis megtörténik, az két perces kiállítást és büntetőt von maga után.
      Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!
    13. Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat.
    14. Büntetőtrúgás a félpályáróltörténik üres kapuba. A labdát úgy kell a gólvonal mögé juttatni, hogy az a gólvonal előtt nem pattanhat le.
    15. A labda a játékon kívül van akkor amennyiben elhagyja a kijelölt játékteret (oldalvonal, alapvonal). Valamint ha a mérkőzésre kijelölt játékvezető sípszóval megszakítja a mérkőzést.
    16. Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!
    17. Az alapvonalat elhagyott labdát bármely játékosjátékba hozhatja.
    18. Ha a vészkapusról/mezőnyjátékosról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.
    19. A gól az, ha labda a gólvonalon a két kapufa között és a keresztléc alatt teljes terjedelmével áthaladt feltéve, hogy a támadó csapat előtte nem követett el szabálytalanságot.
    20. Az eredményt az azon a pályán lévő játékvezető és adminisztrátor hitelesítik.
    21. A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.
    22. A szabályok betartás minden esetben játékvezető felügyeli. A játékvezető döntése megkérdőjelezhetetlen!
    23. Minden játékos és csapatvezető a FAIR PLAY tisztaságával, szellemével és annak szabályaival lép pályára.
    24. A csoportmeccsek lezárása után a weboldalon automatikusan megjelennek a párosításokat a kieséses rendszer elkezdéséhez.
    25. A nyolcaddöntő, negyeddöntő és elődöntő párosításai sorsolás után kerülnek ki, melyet a szervezők készítenek el. (www.random.org)
    26. Bronz mérkőzés van, mely a 3. hely sorsáról dönt.